Винесення меж ділянки в натуру

Винос меж на територію (в натуру) – захід, що передбачає фіксацію всіх точок поворотних кутів ділянки. Свідченням виконаної процедури є встановлені на ділянці спеціальні знаки (позначення встановленого зразка).

Що таке межовий знак? Це позначення, зовнішній вигляд та параметри якого було визначено уповноваженими законодавчими органами. З допомогою межових знаків відбувається фіксація основних точок поворотних кутів ділянки біля (у разі прийнято згадувати поняття «натура»). Найчастіше вартість самих межових знаків державного зразка є досить великою для того, щоб використовувати їх у роботі на невеликих приватних територіях. У цьому випадку фахівцями можуть бути використані інші види позначень для фіксації кутів (позначається кожна поворотна точка на периметрі).

Перед тим як розпочати процедуру, проводиться кадастрова зйомка, складається проект землеустрою та готується техдокументація по території. Дані про територію мають бути офіційно внесені до Земельного Кадастру.

У яких випадках необхідно провести винесення меж

Процедура може знадобитися у таких ситуаціях:

  • якщо раніше розміщені граничні позначення було втрачено або пошкоджено;
  • якщо планується розпочати будівельні роботи;
  • під час монтажу огородження території;
  • у разі виникнення межових суперечок (якщо спірною є межа між сусідніми територіями);
  • при бурінні свердловин;
  • під час укладання договору купівлі/продажу, передачі прав новому власнику.

Потреба у винесенні меж із проектної документації в натуру може виникнути і в інших випадках. У будь-якій ситуації, якщо доцільність проведення даної процедури викликає сумніви, зверніться до фахівців для отримання консультації.

Винесення меж ділянки в натуру в компанії Aratta Geo

Геологія, геодезія, лабораторні та камеральні дослідження, проведення топографічної зйомки, винесення меж ділянки – всі ці та багато інших послуг ви можете замовити у компанії «Аратта Гео». Вартість виконання робіт залежить від кількох факторів – терміновості, обсягів, місця розміщення, сезонності, але в будь-якому випадку ціна в Aratta Geo залишається доступною. Ви можете скористатися пропозиціями компанії, якщо ділянка розташована у місті Київ чи Київській області. Зателефонуйте нам або залиште заявку на сайті. Після узгодження деталей буде призначено дату виїзду до вас спеціалістів.