Геологорозвідка: цілі, основні напрямки та особливості надання послуги

Геологічна розвідка – один із етапів науково-геологічних досліджень, що дозволяє дослідити основні властивості та характеристики, які стануть ключовими даними при подальшому розрахунку даних та розробці проекту.

Геологорозвідка ділянки – ключовий момент у підготовчих роботах перед будівництвом будь-якої споруди, для зведення якої потрібний фундамент. Фахівці оцінять, на якому рівні розташовані ґрунтові води, спрогнозують рівень їх підйому при зміні сезону, визначать просідання грунту та ін. Навіщо проводити ці роботи і чи так необхідно платити за георозвідку?

Геологічна розвідка: що це і навіщо вона потрібна

Геологорозвідка – комплекс заходів, спрямованих на вивчення особливостей ґрунту та його рельєфу для отримання максимально докладної інформації про досліджувану ділянку. У ході геологорозвідки проводяться такі етапи:

  • вивчення рельєфу ґрунту за допомогою топографічної зйомки;
  • відбір проб ґрунту та ґрунтових вод;
  • дослідження одержаних зразків лабораторних умов;
  • обробка лабораторних даних фахівцями та складання підсумкового звіту.

Що дає геологічна розвідка, для чого проводити ці дослідження? Результати геологорозвідки допоможуть розрахувати фундамент майбутньої будови таким чином, щоб запобігти його руйнуванню через зсуви ґрунту, підйому ґрунтових вод або інші природні процеси. Не менш важливо знати, наскільки просідає ґрунт під впливом на нього вологи, механічних навантажень та інших факторів.

Проведення геологорозвідувальних робіт: особливості заходу

Всі геолого-розвідувальні роботи проводяться фахівцями у відповідність до строго визначених норм і стандартів. Отримані дані є офіційною інформацією, що підтверджується відповідною документацією. Результат геологорозвідки:

  • докладна інформація про склад ґрунту;
  • дані щодо проведення лабораторного аналізу;
  • визначення рівня знаходження вод під землею;
  • визначення підтоплюваності території;
  • вивчення особливостей рельєфу дільниці;
  • аналіз хімічного складу ґрунтових вод.

Без професійного геолого-розвідувального дослідження продовження будівельних робіт на ділянці буде неможливим.

Якісна та оперативна геологорозвідка в Україні

Всі види геологічних досліджень, у тому числі геологорозвідку, буріння свердловин, лабораторні дослідження ви можете замовити в компанії «Аратта Гео». Вартість геологорозвідувальних робіт залежить від площі досліджуваної ділянки, пори року, особливостей розташування території. Зв’яжіться з нами для уточнення деталей та узгодження термінів виконання робіт.