Геологічні вишукування

ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНІ ВИШУКУВАННЯ

Весь комплекс інженерних вишукувань складається з окремих видів вишукувань і досліджень. Обсяги робіт і види досліджень застосовуються,  виходячи з типу об’єкта, що проектується (автомагістраль, транспортна розв’язка, мостовий перехід, будівля чи споруда), рівня відповідальності проекту і передбачуваних геологічних, гідрогеологічних та сейсмічних умов ділянки будівництва. 

Залежно від цих основних факторів і відповідно до вимог нормативних документів  визначаються види та обсяги інженерно-геологічних вишукувань.

Інженерно-геологічні вишукування виконуються нами, як правило, за нормативами країни, в якій виконуються роботи або за загальноприйнятими європейськими чи американськими стандартами (EN, BS, ASTM та інші).

Види інженерно-геологічні вишукування, які виконує наше підприємство, охоплюють великий спектр геологічних задач і включають в себе:

– Бурові та гірничопрохідницькі роботи на суші і в акваторіях водойм;

– Статичне зондування грунтів;

– Динамічне зондування грунтів;

– Зондування за методом  SPT, CPT, DPT, DCPI;

– Штампові випробування ґрунту;

– Випробування всіх типів паль статичними і динамічними навантаженнями;

– Моніторинг небезпечних геологічних процесів та явищ;

– Геофізичні дослідження;

– Дослідно-фільтраційні дослідження ґрунтів;

– Гідрологічні дослідження;

– Екологічні дослідження;

– Пошуки та розвідка будівельних матеріалів, підрахунок запасів;

– Прогнозування змін інженерно-геологічних умов під дією природних і техногенних факторів;

– Визначення допустимих впливів на елементи геологічного середовища та способів досягнення потрібного стану цього середовища;

– Оцінювання ризику життєдіяльності людини на конкретних територіях;

– Розробка проектів захисту територій та окремих об’єктів від несприятливих і небезпечних процесів;

– Оцінка вивченості території;

– Камеральна обробка матеріалів і випуск технічного звіту.

Для виконання інженерно-геологічних вишукувань наше підприємство має парк сучасної техніки та обладнання.

Буріння розвідувальних свердловин виконується самохідними буровими установками з застосуванням ( залежно від ґрунтових умов):

– Ударно-канатного буріння;

– Колонкового буріння, в тому числі алмазними наконечниками;

– Ударно-обертального буріння;

– Буріння шнеком.

Польові методи дослідження властивостей грунтів

Бурові роботи та відбір зразків є одним з основних методів дослідження ґрунтів, але крім буріння безпосередньо  на майданчику майбутнього будівництва ми широко використовуємо польові методи дослідження .

Наше підприємство у своєму розпорядженні має широкий спектр польових методів дослідження грунтів  як за вітчизняними, так і за іноземними методиками.

Із вітчизняних методик широко застосовуються методи статичного та динамічного зондування грунтів, штампові випробування, крильчатка, випробування паль та інші.

При роботі за кордоном або для іноземних замовників зазвичай ми застосовуємо методи стандартного тесту на проникнення (SPT), тесту на проникнення конуса (СРТ), динамічного тесту на проникнення (DPT), визначення індексу динамічного проникнення (DCPI), визначення каліфорнійського числа (CBR), польовий тест Вейна та інші.

Інженерно-гідрологічні та інжено-метеорологічні вишукування проводяться з метою комплексного вивчення природних умов навколишньої території та локальних умов об’єкта, що проектується, а також визначення розрахункових кліматичних і гідрологічних характеристик для подальших розрахунків та моделювання.

Інженерно-гідрологічні вишукування включають:

– Визначення гідрологічного режиму водних об’єктів (тимчасових водотоків, річок, озер, водосховищ) в районі будівництва, режимів рівнів і витрат води, швидкості течії, відміток високих вод та інше;

– Оцінку ймовірності впливу на територію об’єкта небезпечних гідрологічних явищ і процесів (інтенсивного схилового стоку та ерозії, високих паводків і повеней на річках, розмивів берегів і фундаментів гідротехнічних споруд, мостів, селів, лавин та інше), прогноз небезпечних явищ і оцінку очікуваних для об’єкта ризиків.

Моніторинг небезпечних геологічних процесів та явищ.(зсуви, селі, обвали, карсти, деформації будівель та споруд)

Для виконання даного комплексу робіт, в залежності від вирішуваної задачі, нами використовується широкий спектр приладів та обладнання (геодезичні, геофізичні прилади, інклінометри, п’єзометри, екстензометри та тензометричні датчики різних типів та призначення). Як правило, для вирішення одного типу задач одночасно застосовується декілька методів, що дозволяє отримувати достовірні результати моніторингу і прогнозу.

Інженерно-геофізичні вишукування

Виконуються для будівництва будівель і споруд  в сейсмічних районах. Для виконання робіт, залежно від вирішуваних завдань і складності геологічних умов, використовується широкий спектр геофізичних методів.

У своїй роботі найчастіше використовуємо експрес-методи, які дозволяють  отримати  досить швидко,  досить точно і з невеликими витратами перші характеристичні дані по району робіт  з подальшою деталізацією великим набором методів і щільністю дослідження:

– Метод вертикального електричного зондування (ВЕЗ);

– Метод сейсмоакустичного резонансу (САР);

– Метод природного імпульсного електромагнітного поля Землі (ПІЕМПЗ);

– Метод пасивного електромагнітного резонансу.

Геологічні дослідження: особливості проведення робіт та вартість досліджень

Будь-яке будівництво або інший вид роботи з ґрунтом потребує ретельного вивчення геології ділянки. Від результатів, які дасть геологічний аналіз, залежить багато чого – технологія проведення робіт, їх складність, результат та його стійкість у часі. Геологічне дослідження – послуга, яку компанія «Аратта Гео» надає у будь-якому обсязі та складності. Ми приймаємо замовлення на проведення інженерно-геологічних досліджень на всій території України та за її межами.

Навіщо потрібне проведення інженерно-геологічних вишукувань

Чому варто замовити проведення геологічних інженерних досліджень? Геологія дозволить детально вивчити ґрунти та їх особливості на ділянці, оцінити їх несучу здатність, вивчити фізико-механічні процеси, що протікають у ґрунтах у природних умовах. Не менш важливо вивчити та передбачити можливі зміни цих процесів після втручання людини та проведення робіт.

Коли може знадобитися інженерно-геологічний аналіз? Виконання робіт необхідне при проектуванні будівель та споруд будь-якого типу, у тому числі промислового та побутового призначення. Навіщо проводити інженерний геологічний аналіз? Це необхідно, адже в процесі будівництва та подальшої експлуатації будівлі може статися його деформація, з’явитися тріщини або відбутися повна руйнація, здатна спричинити не лише фінансові втрати, а й забрати людські життя.

Замовити геологію та інженерні дослідження варто для забезпечення максимальної точності і практичності споруджуваних будівель, будь то ангар, житловий будинок або величезний завод. Інженерний аналіз дозволить провести будівництво максимально грамотно та безпечно – з урахуванням фізико-механічних та геоморфологічних характеристик ґрунтів, геохімічних властивостей ґрунтових вод. Проект, заснований на результатах проведених геологічних досліджень, приречений на успіх.

Геологічні дослідження: вартість

Aratta Geo – компанія, що спеціалізується на проведенні професійного геологічного дослідження та має вже чимало задоволених клієнтів. Наші співробітники зарекомендували себе як висококваліфіковані фахівці, які орієнтуються у роботі на власний практичний досвід. Яка ціна послуг профі? Робота оцінюється індивідуально, адже розцінка формується з урахуванням багатьох факторів, серед яких:

  • обсяг замовлених робіт;
  • терміновість виконання замовлення;
  • місце проведення геологічних досліджень, інженерних досліджень.

Скільки коштують геологічні дослідження – ціна залежить від типу дослідження. Ви можете ознайомитися з розцінками на проведення робіт з дослідження ґрунтів під час будівництва малоповерхового житлового будинку, промислової будівлі, багатоквартирної будівлі, лінійних споруд, майданного будівництва, буріння.

Інженерно-геологічне дослідження: процес проведення робіт

Геологія ділянки (як Київ, так і будь-яка інша точка України та за її межами) включає декілька обов’язкових етапів. Ми приймаємо ваше замовлення на геологічні дослідження, визначаємо вартість робіт у Києві або іншому місці на карті світу, проводимо польові дослідження місця проведення робіт, а також:

  • проводимо розвідувально-бурові роботи з розробки грунтів;
  • робимо попередні висновки;
  • відбираємо проби ґрунтових вод;
  • відбираємо проби ґрунтів;
  • проводимо кваліфікований аналіз проб у лабораторних умовах;
  • проводимо камеральні роботи та робимо докладний опис усіх характеристик об’єкта, що досліджується;
  • складаємо докладний звіт щодо проведених робіт.

Інженерні дослідження геології ділянки в Aratta Geo – це зручна вартість робіт і гарантована якість їх виконання.

Геологія ділянки в Аратта Гео

Геологічні дослідження у Києві та інших точках світу від «Аратта Гео» – це можливість замовити пошук за доступною ціною з виконанням у найкоротші терміни. Ми приймаємо замовлення на геологічні дослідження будь-якої складності та надаємо послуги на високому професійному рівні: будьте впевнені – вся робота буде виконана точно вчасно. Оформити замовлення на геологію ви можете у зручний спосіб – зателефонувавши нам, залишивши заявку на сайті або за допомогою електронної пошти. Залишилися питання – зв’яжіться з нами для отримання детальної інформації про послугу.