Лабораторні дослідження ґрунтів

Лабораторні дослідження ґрунтів є важливою ланкою в ланцюзі інженерно-геологічних вишукувань. Від повноти і якості лабораторних досліджень багато в чому залежить якість кінцевого результату всіх робіт.

Наша лабораторія обладнана сучасними приладами та обладнанням для виконання лабораторних тестів, що дозволяє виконувати лабораторні дослідження як за вітчизняними стандартами, так і за методиками інших країн ( ISO, ASTM, BS, EN, DIN).

Комплекс досліджень, який виконує наша лабораторія, повністю задовольняє вимоги нормативних документів, в області промислового і цивільного будівництва, і включає в себе:

– визначення фізичних властивостей ґрунту;

– компресійні випробування ґрунту;

– випробування ґрунту одноплощинним зрізом;

– аналіз водної витяжки з ґрунту;

– хімічний аналіз ґрунтових вод;

– гранулометричний склад ґрунтів;

– спеціальні дослідження ґрунтів у складних інженерно-геологічних умовах;

– міцнісні і деформаційні випробування грунтів в приладі тривісного стиску

(ASTM D2850, D4767, D7181; AASHTO T-297; BS 1377-7, BS 1377-8);

– границі пластичності глинистих ґрунтів за методикою Аттенберга 

(CEN ISO/TS 17892-12; BS 1377:2);

  •  визначення максимальної щільності і оптимальної вологості з  використанням стандартного і модифікованого методу Проктора (ASTM D558, D559, D560, D698, D1557; BS EN 13286-2); 
  • визначення несучої здатності грунтів, CBR тест (каліфорнійське

 число) (ASTM D 1883, D 1557, D 698; BS 1377-4, BS EN 13286-47);

  • гранулометричний аналіз ситовим методом і методом ареометра (ASTM

 C136, D422, E11; AASHTO T88).

Лабораторні дослідження ґрунтів

У процесі геологічних та екологічних досліджень найбільшій увазі піддає ґрунт. Дослідження проб, які видобувають при бурінні свердловин і георадарному обстеженні, проводить лабораторія, що дає можливість отримати найбільш точні та докладні дані. Лабораторний аналіз дає можливість визначити параметри, фізичний, механічний профіль ґрунтів, фізико-хімічні властивості, схильність ґрунту до динамічних впливів і деформацій. У лабораторії грунт навантажується і розвантажується, піддається зсувам, деформаціям, навіщо можна використовувати будь-який метод. Така дія дозволяє моделювати процеси зниження тиску на ґрунт при будівництві, облаштуванні котлованів, різкого збільшення навантаження при зведенні будівлі.

Відбір проб та їх подальше вивчення у лабораторії дозволить детально вивчити кожну властивість ґрунту та мінімізувати ризики аварійних ситуацій під час будівництва. Це цілий комплекс робіт, що проводяться з метою отримання інформації про інженерно-геологічний стан території під будівництво.

Кожна проба ґрунту проходить ряд лабораторних випробувань для:

  • визначення хімічних властивостей ґрунту;
  • дослідження механічних та фізичних параметрів;
  • визначення фізико-механічних властивостей

Ґрунт після відбору проб вивчається всебічно: досліджується вологість, мінеральний вміст, ступінь щільності ґрунту, його пористості, здібностей до усадки, проводиться випробування властивостей до набухання, визначається тип ґрунтів. Також проводиться вивчення фізико-хімічних показників проб: виявлення наявності у складі солей, карбонатів, органічних речовин, визначення рівня липкості ґрунту та ступеня проникності водою, ступеня можливого розм’якшення та розмокання. Визначається стійкість гірських порід до дії води. Не менш важливим результатом досліджень є виявлення рівня агресії ґрунту до будівельних матеріалів.

Дослідження ґрунту в лабораторних умовах в Аратті Гео

Відбір проб ґрунту та їх подальше лабораторне дослідження ви можете замовити у компанії «Аратта Гео». Наші фахівці проведуть детальні пошуки та нададуть докладний звіт з виконаної роботи, який стане частиною обов’язкової проектної документації. Замовити дослідження можна через заявку на сайті або зателефонувавши нам. Роботи виконуються у Києві, Київській області та по всій Україні. За потреби можливий виїзд спеціалістів за кордон.