Інженерно-геодезичні вишукування

На початку інженерних вишукувань, як правило, виконують інженерно-геодезичні роботи, які є основою майбутнього проекту.

Компанія має у своєму розпорядженні сучасні прилади та обладнання провідних світових виробників (Trimble Navigation (США), Leica Geosystems (Швейцарія), Sokkia (Японія) та ін.) і виконує інженерно-геодезичні вишукування для об’єктів промислового та цивільного будівництва всіх категорій складності по всій території України та за кордоном, включаючи геодезичний супровід будівництва та роботи з моніторингу за станом будівель, споруд та геологічного середовища.

Основні напрямки в сфері геодезичних послуг для об’єктів промислового та цивільного будівництва, які надає наша компанія, є:

– Створення опорних і локальних геодезичних мереж;

– Топографічна зйомка та картографування;

– Інженерна геодезія;

– Супровід будівництва об’єктів;

– Геодезичні роботи з контролю за деформаціями будівель, споруд та елементів їх конструкцій (геодезичний моніторинг);

– Супровід геолого-геофізичних робіт, винесення в натуру і прив’язка профілів та точок зондування;

– Інженерно-гідрографічні роботи в акваторіях річок, озер і морів.

Створення опорних і локальних геодезичних мереж

Опорна геодезична мережа – система закріплених на місцевості точок, які служать опорними пунктами при топографічній зйомці та інших геодезичних вимірах на місцевості. Створення опорної геодезичної мережі ведеться з урахуванням її подальшого використання у будівництві та експлуатації об’єкта.

Топографічна зйомка та картографування

Топографічна зйомка та картографування включає виготовлення планів і карт різних масштабів, контурних схем та іншого картматеріалу для розробки проектів на різних стадіях проектування і глобального планування.

Інженерна геодезія

Інженерна геодезія включає геодезичну зйомку, розбивку та контроль геометричних форм і розмірів створюваних об’єктів на місцевості.

Супровід будівництва об’єкта

Геодезичний супровід будівництва – це комплекс вимірювань, обчислень і побудов в кресленнях і натурі, що забезпечує правильне та точне розміщення будівель і споруд, а також зведення їх конструктивних і планувальних елементів відповідно з геометричними параметрами проекту.

Геодезичні роботи з контролю за деформаціями будівель, споруд та елементів їх конструкцій (геодезичний моніторинг)

Вимірювання деформацій (спостереження за просадками) основ фундаментів будинків і споруд, а також деформацій земної поверхні (моніторинг деформаційних та зсувних процесів). Ці роботи виконують з метою визначення фактичних кількісних величин деформацій і порівняння їх з розрахунковими, виявлення причин виникнення та ступеню небезпеки деформацій для безаварійної експлуатації будівель і споруд, прийняття своєчасних заходів по боротьбі з виникаючими деформаціями або усунення їх наслідків.

Інженерно-гідрографічні роботи в акваторіях річок, озер і морів

Гідрографічні роботи виконуються для розробки проектної документації для різного роду гідротехнічних, мостових споруд, днопоглиблення на складних для судноплавства ділянках, а також водних підходах до портів, пристаней, для промислових  підприємств та інших водогосподарських об’єктах. Цей вид робіт виконується на обмежених за протяжністю ділянках.

Геодезичні дослідження: мета досліджень та етапи проведення робіт

Геодезичний аналіз ділянки, дороги чи фасаду – дослідження, відмовитися від якого неможливо. Почати будівництво без документації, отриманої в результаті інженерно-геодезичних пошуків, не вийде і цей момент обумовлений законодавчо.

Що таке геодезія? Це цілий комплекс робіт, спрямованих на вивчення місцевості та виконання розрахунків певної спрямованості. Отримана в результаті досліджень інформація стане основою для складання технічної документації, що дозволяє початок архітектурно-будівельних робіт. Інженерно-геодезичні дослідження відкривають шлях не тільки для будівництва, а й дозволяють проводити різні операції з ділянкою – продаж, обмін, передачу прав власності та ін.

Геодезичне дослідження: етапи

Робота геодезистів передбачає кілька обов’язкових етапів:

 • вивчення всієї доступної інформації, у тому числі архівних документів на цій ділянці;
 • проведення польових робіт;
 • камеральні роботи з опрацювання отриманих даних;
 • складання звітної документації за результатами проведених розвідок.

До переліку доступних для виконання етапів геодезичних розвідок включено:

 • топографічна зйомка місцевості;
 • кадастрова зйомка;
 • встановлення межових знаків;
 • розбивка осей будови;
 • винесення кордонів;
 • аерофотозйомка;
 • дослідження та аналіз ґрунту;
 • складання ситуаційного плану території.

Фахівці компанії «Аратта Гео» виконують всі види геодезичних робіт, інженерні та геологічні дослідження, буріння свердловин за доступною вартістю. Ви можете замовити комплексне виконання робіт під ключ або окремі дослідження, залежно від вимог до дослідження ділянки.

Як замовити геодезію ділянки, дороги чи фасаду.

Як дізнатися вартість робіт з геодезії ділянки чи фасаду? На ці види досліджень ціна вказана в прайс-листі на сайті. Уточнити розцінки ви можете у нашого менеджера, зателефонувавши або надіславши повідомлення.

Ми працюємо по всій країні (Україна) – Київ, Харків, Дніпро, Львів, Одеса та інші населені пункти, а також виїжджаємо для проведення геодезичних розвідок за межі країни. Замовити дослідження легко – заповніть форму на сайті або зв’яжіться з нами за телефоном. Після уточнення деталей буде погоджено терміни проведення робіт та складено супровідну документацію.